Radio Italo4you słuchaj online

Radio Italo4you

Radio Italo4you

Italo Disco, Euro Disco, High Energy oraz przeboje współczesne

Radio Italo4you to jedna z internetowych rozgłośni grających muzykę Italo Disco, Euro Disco, High Energy oraz przeboje współczesne. Całość ramówki na antenie radia wypełnia muzyka lat 80's i 90's oraz prezenterzy którzy w swoich audycjach przypominają nam czasy gdzie na parkietach królowała muzyka określana mianem Italo Disco.

A TAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO...

W październiku 2005 roku, Dj Back (17.07.1971 - 26.12.2013) wraz z przyjacielem ukrywającym się pod tajemniczym pseudonimem Dj Commandor, zarejestrowali domenę pod nazwą www.italo4you.net. Pomysł założenia radia zrodził się z zamiłowania do muzyki Italo Disco i Euro Dance, oraz chęci podzielenia się tą muzyką, swoimi zbiorami płyt CD i winyli z innymi.

Ponoć początki nie były łatwe, uczyli się na własnych błędach (praktykowali), ale mimo trudności zabawa w radio sprawiała im wiele przyjemności i radości. Na początku radio nie posiadało tak zwanego pilota, odtwarzającego muzykę gdy prezenterzy pracowali zawodowo. Trzeba było mieć komputerki włączone non-stop tak by muzyka płynęła wciąż na stream (tak nazywa się strumień odtwarzający muzykę w radiu). W ówczesnych czasach ten „chiński” wynalazek nie był jeszcze ogólnie dostępny, więc wymagało to od naszych prezenterów wiele poświęcenia i wspaniałej synchronizacji czasowej. Miesiąc później, w listopadzie 2005 roku, po złożeniu i pozytywnym rozpatrzeniu CV, do grona prezenterów dołączył Italiano Vero i wtedy już było ich trzech, nie mylić z ''Ich Troje''. Dnia 1 grudnia 2005 roku oficjalnie ogłoszono otwarcie nowego Radia Internetowego grającego na pełnych obrotach naszą ulubioną muzykę z lat '80 z nurtu Italo Disco & Dance HI-NRG. W międzyczasie do grona prowadzących audycje dołączali kolejni prezenterzy. I tak grali, zdobywając coraz większą popularność wśród słuchaczy, których ciągle przybywało.

Kryzys następuje w roku 2007, kiedy to Dj Back zawiesza działalność witryny i Radia Italo4you. Jak to mówią „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”! Ambitny ówczesny prezenter, a obecny Administrator i Dyrektor Italiano Vero, postanawia dalej poprowadzić zaczęty wcześniej projekt radia internetowego. W maju 2007 roku oficjalnie powstała strona i forum nowego Radia Italo4you pod nazwą.

Pieszczotliwie nazywany przez naszych prezenterów ''Papcio Vero'' odpowiada za całokształt radia i czujnym okiem strzeże tego co dzieje się w studiach radiowych, na stronie internetowej i forum naszego radia. Radio Italo4you na początku nadawało w formacie MP3 PRO 64kbps, aby w późniejszym czasie przejść na system AAC+ 64 i potem 96kbps. Wszystko po to by zapewnić słuchaczom jak najlepszy odbiór ulubionej muzyki. Jednak format AAC+ nie pozwalał na odsłuch radia na przenośnych odtwarzaczach i konsolach, dlatego też w 2010 roku postanowiono zainwestować i przejść na czysty format MP3 z prędkością transmisji danych 256 kbps, co zapewnia słuchaczowi swobodny odbiór na każdym z odtwarzaczy, nawet w telefonach komórkowych, z najlepszą jakością. Od 1 grudnia 2011, stacji Radio Italo4you można też słuchać za pośrednictwem platformy telewizji satelitarnej ''NC+'', obecnie ''CANAL+'' w usłudze RADIO+.

Obecnie Radio Italo4you to internetowa stacja radiowa, która gości na portalach społecznościowych, jesteśmy też na Facebook'u. Znajdziecie również nasz muzyczny kanał na YouTube. Nasze radiowe Gadu-Gadu nr 10885442 dostępne jest na każdej audycji.

Gatunki: disco 90s 80s italian


Dziękuję Ci. Twoja recenzja została wysłana i zostanie opublikowana po weryfikacji.

Recenzje

maurycy maurecynski, 9 miesięcy temu
Polecono mi te radio .......SUPER
Margaret Malanowska, 9 miesięcy temu
Super stacja :)
Jarek, 10 miesięcy temu
Moje klimaty Super stacja :)
Mi Xer, 9 miesięcy temu
Przecietna liczba sluchaczy to od 70 - do 100 sluchaczy w zwyz dziennie - czyli...... polecam bo warto :)
Wiesiek Pastuchow, 9 miesięcy temu
moje lata SUPER tak trzymać
stanisław Czarnecki, 9 miesięcy temu
Fantastyczna Stacja
Mariusz Wójcicki, 10 miesięcy temu
Super radio to są moje lata !!!!! I super muza.Pozdrawiam.
Janek Adamek, 9 miesięcy temu
super super oby tak dalej
Dariusz Zaborowski, 9 miesięcy temu
Moje czasy, Pozdrawiam 🇵🇱
Дмитрий Александрович, 9 miesięcy temu
Good
piotr gruner, 9 miesięcy temu
muzyka super,moje lata-pozdrawiam
Ktzysztof Kazmierczak, 10 miesięcy temu
Wracają wspomnienia. Super muza moich lat. Pozdrawiam.
Czeslaw Galica, 10 miesięcy temu
giga muza
Tomasz Cieślewicz, 10 miesięcy temu
Radio Italo 4 You to zdecydowanie najlepsze radyjko w internecie i po całym wszechświecie. A stacja ,która ją obsługuje czyli: Online Radio Box wyśmienicie spełnia swoje zadanie. Chwała in za to. Dziękuje i pozdrawiam Tomek z Piły wielkopolskie
Stanisław Czarnecki, 9 miesięcy temu
Mega Audycja Van Der Koy-a
Mrok Duszy, 9 miesięcy temu
Super radio to są moje lata !!!!! I super muza.Pozdrawiam.
Robert Nowak, 9 miesięcy temu
super radio bardzo je lubię słuchać i polecam je bardzo
Mariusz Lisek, 10 miesięcy temu
SUPER
Robert Nowak, 10 miesięcy temu
Witam serdecznie Van KOYA.Pozdrawiam wszystkich,koleżankę Kasię i prowadzącego
Agnieszka Amsolik, 9 miesięcy temu
Super klimat cudowna muzyka fantastyczni prezenterzy tworzący niesamowity klimat audycji. Polecam polecam i jeszcze raz polecam 🙂
Udo Zimmer, 10 miesięcy temu
SUPER 80er ITALOPOPRADIO!!!
Wojtek Marczuk, 10 miesięcy temu
Super ltalo
Marika Cutie, 9 miesięcy temu
super ITALO radioooooooooo
Tomasz Cieślewicz, 9 miesięcy temu
Najlepsze radyjko w całej galaktyce ,którego nawet koronawirus nie pokona. Zawsze go słucham i umila Mi chwile. Szczerze polecam każdemu. Pozdrawiam Tomasz Cieślewicz ps. Buła z Piły wielkopolskie
Robert Pawlicki, 9 miesięcy temu
Bardzo fajna stacja z dobra muzyka z lat młodości i beztroskiego życia. I co najważniejsze bez reklam same konkrety tzn muza. Pozdrawiam prowadzących Robson1974.
Raphael Baggio, 10 miesięcy temu
Best online radio ! 🐞
Jarek Januszewicz, 9 miesięcy temu
super jak zawsze
Denis Maximov, 9 miesięcy temu
super best !!!!!!!
Jacek Ożóg, 9 miesięcy temu
super radio super muza Pozdrawiam słuchaczy
Jerzy Zdan, 9 miesięcy temu
Super radio dziękuję że jesteście.... Pozdrawiam serdecznie. Jerzy kierowca z Abergavenny Wielka Brytania
Ładowanie...