Hans Zimmer

Hans Zimmer

Hans Florian Zimmer (urodzony 12 września 1957) to niemiecki kompozytor muzyki filmowej i producent muzyczny. Utwory Zimmera wyróżniają się integracją dźwięków muzyki elektronicznej z tradycyjnymi aranżacjami orkiestrowymi. Od lat 80. skomponował muzykę do ponad 150 filmów. Jego prace to Król Lew, za który zdobył Oscara za najlepszą muzykę oryginalną w 1995 roku, serial Piraci z Karaibów, Interstellar, Gladiator, Crimson Tide, Inception, Dunkirk i The Dark Knight Trilogy. Otrzymał cztery nagrody Grammy, trzy Classical BRIT Awards, dwa Złote Globy i Oscara. Został również wymieniony na liście 100 najlepszych żyjących geniuszy, opublikowanej przez The Daily Telegraph.

Zimmer spędził wczesną część swojej kariery w Wielkiej Brytanii, zanim przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Jest szefem działu muzyki filmowej w studiach DreamWorks i współpracuje z innymi kompozytorami poprzez założoną przez siebie firmę Remote Control Productions, wcześniej znaną jako Media Ventures. Jego studio w Santa Monica w Kalifornii dysponuje szeroką gamą sprzętu komputerowego i klawiatur, co umożliwia szybkie tworzenie wersji demonstracyjnych muzyki filmowej.

Zimmer współpracował przy wielu projektach z reżyserami, takimi jak Ridley Scott, Ron Howard, Gore Verbinski, Michael Bay, Guy Ritchie i Christopher Nolan.

Utwory wykonawcy Hans Zimmer:

Można usłyszeć na antenie:

Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Pion i poziom!

Ładowanie...