AC/DC

AC/DC

AC / DC to australijski zespół rockowy założony w Sydney w listopadzie 1973 roku przez szkockich tubylców, braci Malcolma i Angusa Younga.

Wraz z takimi zespołami jak Led Zeppelin, Deep Purple, Queen, Iron Maiden, Scorpions, Black Sabbath, Uriah Heep, Judas Priest i Motörhead, AC / DC są często uważani za pionierów hard rocka i heavy metalu. Sami muzycy sklasyfikowali swoją muzykę jako rock and roll, ponieważ opiera się na rytmie i bluesie z mocno zniekształconym brzmieniem gitar rytmicznych i solowych.

Zespół przeszedł kilka zmian w składzie, zanim pierwszy album zespołu, High Voltage, został wydany w 1975 roku. Skład pozostał niezmieniony, dopóki basista Mark Evans został zastąpiony przez Cliffa Williamsa w 1977 roku. 19 lutego 1980 roku wokalista i autor tekstów zespołu Bon Scott zmarł z powodu silnego zatrucia alkoholem. Grupa miała wszelkie szanse na rozpad, ale zastąpienie Scotta został znaleziony w osobie byłego wokalisty Geordiego Briana Johnsona. W tym samym roku zespół nagrał swój bestsellerowy album Back in Black.

Zespół sprzedał ponad 200 milionów albumów na całym świecie, w tym 72 miliony w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej udany album, Back in Black, sprzedał się w ponad 22 milionach w USA i ponad 42 milionach na całym świecie. Ogólnie AC / DC jest najbardziej znanym i odnoszącym największe sukcesy zespołem rockowym z Australii i jednym z najpopularniejszych na świecie.

Utwory wykonawcy AC/DC:

Można usłyszeć na antenie:

Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Pion i poziom!

Radio Bielsko

Radio Bielsko

Największa na Podbeskidziu stacja informacyjno-muzyczna

Radio Muzo FM

Radio Muzo FM

Kręcą nas dobre kawałki

Radio Manhattan

Radio Manhattan

W rytmie serca

Radio Szczecin

Radio Szczecin

Porcja najświeższych wieści z regionu, rozmowy z ciekawymi ludźmi i dużo dobrej muzyki

Metal Live Radio

Metal Live Radio

Polish radio station providing metal music.

Gdynia Radio

Gdynia Radio

Internetowe radio nadające dla Trójmiasta, Pomorza i nie tylko!

Radio Centrum

Radio Centrum

Lokalna, akademicka stacja radiowa nadająca w Lublinie

Ładowanie...